Back to site

Уводзіны ў амерыканскі каледж футбольных правілаў

Амерыканскі футбол вырас з ангельскай гульні ў рэгбі. У адрозненне ад футбола, ногі амаль не тычыцца мяча ў амерыканскі футбол. (Футбол гэта гульня ў большасці краін свету званкі ў футбол.)

Поле на 100 метраў у даўжыню (і 160 футаў у шырыню). Сярэдзіне поля 50 ярдаў. Лініямі пазначаныя кожныя 10 ярдаў змяншэння у абодва бакі ад 50 ярдаў. Такім чынам Ёсць два 40 двор лініі і не 60 ярдаў. Кожная каманда валодае паловай поля (яны мяняюцца бакамі кожныя 15 хвілін гульні). Такім чынам, два 40 ліній двары адрозніваюцца каму яны належаць. "Нулявую лінію двор" завецца лініяй варот. галінах па абодва бакі ад гэтых 100 ярдаў, распасціраюцца на 10 ярдаў міма лініі варот, завуцца канцы зоны. Каманды спрабуюць атрымаць мяч міма лініі варот суперніка ў канцы зона забіць гол. На далёкім краі кожнага канца зоны стойкамі брамы, якія разам з перакладзіны, выглядаюць як вялікія H. Яны выкарыстоўваюцца толькі тады, калі каманда вырашае штурхнуць мяч замест таго, для прызямлення або ўдар па ачко , забіўшы гол. Забіць гол поле або дадатковае ачко, мяч павінен прайсці паміж вертыкальнымі пасады і над перакладзінай.

У іншым накірунку, поле падзелена на тры часткі, злева, у цэнтры і справа, па хэш-знакі, якія 60 футаў адзін ад бакавой лініі. Як правіла, для кожнай гульні, мяч пачынаецца там, дзе ўсё гэта скончылася ў канцы папярэдняй гульні. Аднак, калі мяч трапляе за межы цэнтральнай частцы поля, яна вяртаецца да бліжэйшага хэш знакі так гуляе ніколі не пачынаюцца з крайніх бакоў поля. Плошчу па абодва бакі ад поля па-за межаў.

Kickoffs: У пачатку гульні ёсць жэрабя, каб убачыць, якая з каманд атрымлівае мяч у першую чаргу. Каманда, якая мяч злачынства; іншай каманды абароны. Футбольны матч, як мяркуецца, 01:00, але займае каля трох гадзін, каб гуляць, таму што гадзіны часта спыніўся па розных прычынах. Гульня падзеленая на 15 хвіліне чвэрці з асноўнага дзялення на 30 хвілін, што завецца паўтара разы. У канцы першай і трэцяй чвэрці, гульцы проста перайсці на яго бок. Мяч перамяшчаецца ў адпаведную кропку на другім баку поля, і гульня працягваецца. Гэта пераключэнне бакоў выраўноўвае ніякіх пераваг з-за сонца ці ветру. Гульцоў пакінуць поле на 20 хвілін першага тайма. Пасля перапынку, гуляць не працягвае, дзе ён канчаецца. Замест гэтага, каманда, якая першапачаткова страцілі жараб'ёўкі атрымлівае мець шар спачатку варта за іншы зарезки бакавых ствалоў.

У пачатку кожнага тайма і пасля кожнага прызямлення або мяч (калі прыйшоў час, каб іншыя каманды мяч), абаранялай каманды пачынаецца з размяшчэння мяча на трайнік на сваіх 35 лінія двары і біць па мячы ў бок іншых каманды. Гэта зарезки бакавых ствалоў. Іншая каманда стараецца злавіць мяч і запусціць яго назад, наколькі гэта магчыма. Калі гулец ловіць мяч бачыць там ніякай надзеі запусціць яго назад, ён паднімае руку просяць справядлівага ўлоў. У справядлівай злавіць, абаранялай каманды не можа вырашаць яго, і ён не можа бегчы з мячом. Калі мяч нагамі ў канчатковую зону, і ніхто не ловіць або гулец лавіць яго не бегчы з ім, ёсць touchback і першая п'еса пачынаецца з 20 лініі двары злачынствы ст. У адрозненне ад прызямлення, touchback не забіў ні аднаго ачка.

Даунс: злачынствы, мае чатыры п'есы або падзення, каб пакрыць 10 м і больш. Гульня сканчаецца, калі гулец з мячом альбо спыненыя або выходзіць за межы гульнявой пляцоўкі або калі мяч кінуты і прапушчаных (які завецца няпоўным праходзяць). Гулец спыняецца, калі калені тычацца зямлі альбо таму, што ён быў вырашацца шляхам абаронца ці таму, што ён упаў. Калі гульня скончылася афіцыйная удараў свісток. Як правіла, каманды спрабуюць ахапіць 10 ярдаў у 3 гуляе або менш. Калі яны не робяць гэта ў тры п'есы, якія яны выкарыстоўваюць 4-й ўніз, ударыць па мячы ў бок іншай каманды. Мяч не павінен стаяць на зямлі і нагамі, як у зарезки бакавых ствалоў. Замест гэтага, мяч адрэзаў назад у кикер хто штурхаюць мяч. Гэта понтировавшего. Каманды не павінны выбіваць з рук на 4 ўніз. Часам, калі адлегласць да поўнага 10 ярдаў вельмі кароткая або, калі каманда моцна адстае ў рахунку, яны вырашылі пайсці на гэта на 4 ўніз - каб паспрабаваць завяршыць 10 ярдаў з іншым гуляць. Калі яны не змогуць зрабіць гэта на 4 ўніз, шар перавярнуўся на спады, дзе яна сканчаецца. 4-га ўніз, калі яны досыць блізкія да мэты абароннай паведамлення, злачынства можа таксама абраць штурхнуць мяч з гульні. Калі мяч не трапляе, мяч не пераходзіць да іншай камандзе, дзе ён быў да спробы Філд-гол.

Калі каманда паспяхова ў прасоўванні 10 м і больш, яны атрымліваюць первый даун. Гэта значыць, яны атрымліваюць новы набор з 4 падзеннямі, каб зрабіць яшчэ 10 ярдаў.

Падлік ачкоў: Мэта гульні набраць больш ачкоў, чым ваш праціўнік. Прызямлення каштуе 6 ачкоў. Пасля прызямлення, каманда затым спрабуе штурхнуць мяч у мэта паведамленні, каб атрымаць дадатковае ачко. Таму што гэта ўдар амаль заўсёды працуе, большасць людзей думаюць пра прызямлення як ацэньваецца ў 7 балаў, а затым адняць кропку, калі дадатковы ўдар кропка прапусцілі. Каманда, забіў гол мае магчымасць спрабуючы атрымаць мяч у канчатковую зону суперніка яшчэ раз усяго за адзін пагонны або праходжання гульні, а не нагамі за дадатковае ачко. Калі дзве кропкі пераўтварэння працы, яны атрымліваюць два ачкі замест аднаго. Гэта, аднак, больш чым у два разы так складана, як нагамі дадатковае ачко.

Мяч варта каштуе 3 ачкі.

Калі нападаючы спыняецца ў сваёй уласнай зоне мэтай ацэнкі абароннай бяспекі, які каштуе 2 ачкі. Гэта здараецца рэдка. Пасля бяспекі, злачынства павінна ўдарыць па мячы, каб іншая каманда з штрафной, дзе футбаліст штурхаюць мяч ад сваіх 20 ярдаў. Яна называецца свабодны ўдар, паколькі футбаліст не можа быць вырашана.

Схема гульцоў

Гульцы: У кожнай каманды ёсць 11 гульцоў на полі. Перш чым п'еса пачынаецца, нападаючы сустрэцца ў змову, каб вырашыць, якую гуляюць у выкарыстанні. Прайграванне, як правіла, абраныя трэнерскім штабам хто радыё іх адбору на квартал назад, які затым паведамляе іншымі гульцамі. Гульцы абароны могуць таксама туляцца, каб выбраць сваю ўласную стратэгію на бліжэйшыя гульні. Затым гульцы падышлі да лініі сутычкі які ўяўная лінія, з аднаго боку поля на іншую праз кончык футбол бліжэй да абароны. Кожная каманда павінна заставацца на сваім баку лініі сутычкі, пакуль гульня пачынаецца.

Атакавалая каманда як правіла, мае 1 / 4 назад (кіраўнік групы), яшчэ два гульца пасля абаронца часта называюць абаронцы і tailback, пяць гульцоў у чарзе перад квартал назад называлі наступальную лінію, і тры прымача з альбо боку наступальнай лініі, якія называюцца цяжкі канец, спліт канца, і . Flanker цяжкі канец блізкі да наступальнай лініі, астатнія яшчэ далей. Цэнтр гульца з пяці электрамантажнікам ў наступ лініі цэнтра.

Абаранялай каманды звычайна мае чатыры лінейных манцёрам спераду, тры лініі заступнікаў у спіну з іх і чатыры абарончыя спіны далей назад і па баках называецца кут спіны і захаванасці.

Прайграванне: наступ электрамантажнікам ўсё паклаў руку на зямлю, за выключэннем цэнтра, які ставіць абедзве рукі на мяч. Квартале назад стаіць за цэнтр з рукамі паміж ног цэнтра. Абаронца заклікае серыі сігналаў. Толькі наступ гульцы ведаюць, які сігнал пачынае гуляць; абароны павінен чакаць, каб убачыць гульню пачаць, перш чым яны могуць уступаць у рэакцыю. Пасля тайнага падаецца сігнал, гульня пачынаецца тады, калі цэнтр здымкі мяч абаронца. Злачынствы, мае максімум 25 секунд з моманту заканчэння папярэдняй гульні, каб пачаць наступную гульню, калі тайм-аўт быў выкліканы.

У праходзіць гульню абаронца робіць некалькі крокаў назад, чакае каго-тое, каб атрымаць адкрыты, і кідае мяч з гэтым чалавекам., Якія праходзяць прымача можа быць любы нападаючы, акрамя шляхавы абходчык. Падчас праходзяць гульні, абарончага фронту четыре пік абаронца спадзеючыся або прымусіць яго кінуць мяч рана ці нават мяшок яго шляхам ухілення яго раней, чым ён кідае мяч. Наступ электрамантажнікам спрабуюць прадухіліць гэта, блакаванне абарончых электрамантажнікам. Тым не менш, наступ абходчык не маюць права выкарыстоўваць свае рукі у той час як блакаванне. Між тым абарончых спіной вечка прымача (паспрабаваць спыніць прымачоў ад лоўлі мяча) альбо працуе з імі ў чалавека да чалавека пакрыцця або з пакрыццём любога прымача ў сваю частку поля ў зоне ахопу. Часам абаранялай каманды blitzes, адправіўшы аднаго або некалькіх абарончых спіной пасля заканчэння квартала таму. Гэта можа быць небяспечна, таму што ён можа пакінуць прыёмнік адкрытым - але гэта не будзе мець значэння, калі яны могуць мяшок абаронцы.

Калі праход не злавілі, перш чым ён дакранецца да зямлі, гэта няпоўны праход і мяч вяртаецца да зыходнай лініі сутычкі. Калі праход здымаецца (злоўлены) на абаронцы, гэта перахоп і мяч перавярнуўся на іншы каманды.

У спяшаюцца гуляць абаронца рукамі мяч у tailback, а часам і абаронца, і той чалавек бяжыць з мячом. Наступ электрамантажнікам спробе адкрыць адтуліны ў абарончай лініі для Рашер, каб прабегчы, блакуючы абарончых электрамантажнікам. Калі Рашер мацае, страціўшы мяч, перш чым гуляць скончыўся, ёсць вар'ятка барацьба ў той час як кожны спрабуе накінуцца на мяч. Калі абаронца аднаўляецца мацаць, мяч не пераходзіць да іншай камандзе.

Пакарання: людзі ў кашулях пазбавіў чыноўнікаў. Яны выконваюць розныя задачы, такія як павышэнне іх зброі сігнал прызямлення ці палявыя мэты, прыняцці рашэнняў, калі пропуск быў злоўлены ў межах або па-за межаў, ставячы мяч на лініі сутычкі на наступнай гульні, вымярэння, каб пераканацца, 10 ярдаў былі разгледжаны, і ацэнцы штрафаў за парушэнні правілаў. Каб патэлефанаваць на пакаранне смерцю, афіцыйны бярэ кавалак жоўтай тканінай, званай маркерам пакаранне або сцяг, з кішэні і кідае яго на зямлю. Існуе то сцяг на гульню.

Незаконнае працэдуры: наступ электрамантажнікам былі вылучаныя да пачатку гульні або прыёмнік які быў у руху, перш чым гуляць пачаў не рухаліся паралельна з лініі сутычкі. Ці быў абаронцам мінулага лініі сутычкі, калі ён кінуў праход. 5 двары пакарання.

Непрымальныя трубку поля: наступальны лінейны Манцёр быў занадта далёка прасунуліся мінулым лініі сутычкі, калі абаронца кінуў праход. 5 двары пакарання.

Затрымка гульні: атакавалая каманда заняла больш за 25 секунд, каб пачаць гуляць. 5 двары пакарання.

Зазямленне баль: квартал таму кінуў мяч, а не ў бок магчымага прымача, таму што ён павінен быў быць адпраўлены ў адстаўку. 5 ярдаў і страта Дауна.

Off-бакоў: абаронца, што перамяшчаюцца праз лініі сутычкі і альбо ўступілі ў кантакт з нападаючым або не ўдалося атрымаць яшчэ да пачатку гульні. 5 двары пакарання.

Холдынг: наступальных абходчык выкарыстаў свае рукі у той час як блакаванне. 10 ярдаў пакарання.

Clipping, Незаконныя Блок, Блок Чоп: Блакаванне гулец са спіны. Гэта можа пашкодзіць плэер, таму што ён не ведае, удар ідзе. 10 ярдаў.

Pass перашкод: Захоп або вырашэнні перадаць прымачу у той час як праход у паветры. Абаронца павінен чакаць, пакуль мяч прыходзіць. Тым не менш, абаронца можа паспрабаваць злавіць мяч сам, так што ён можа сутыкнуцца з прымачом, паколькі яны абодва спрабуюць зрабіць злавіць. Калі ёсць перашкоды, штраф складае 15 метраў (або на грані ўмяшання, калі гэта менш) і першы даун прадастаўляецца, нават калі дзесяць метраў не было зроблена.

Непатрэбныя шурпатасці, чарнавая пассеро, чарнавая Kicker: пошукі каго-то пасля таго як ён больш не мае мяч або пасля гульні скончылася. 15 ярдаў.

Маску: Захоп перад шлем гульца падчас снасці. 15 ярдаў, калі абуральным, 5 метра, калі выпадкова.

Unsportsman тыпу паводзін: 15 метраў.

Пасля пакарання смерцю называецца, іншая каманда можа прыняць або адмовіцца ад пакарання. Калі пакарання ацэньваецца, мяч вяртаецца да арыгінальнай лініі сутычкі і пакаранне смерцю сыходзілі адтуль. Ўніз, затым паўтараецца, калі штраф ўключае ў сябе страту ўніз. Гэта значыць, гуляць з пенальці не лічыцца адным з чатырох дазволіла атрымаць 10 ярдаў. Такім чынам, калі каманда з пенальці зрабіў дрэнна на гульню, іншая каманда, магчыма, захочаце адмовіцца ад пакарання смерцю і прымае гуляць, як гэта было.

Калі абедзве каманды атрымліваюць пакаранне ў той жа гульні, гульня паўтараецца з арыгінальнай лініі сутычкі.

Максімальнае пакаранне складае палову адлегласці да лініі брамы, нават калі большы штраф у адваротным выпадку будуць ацэнены.

Гадзіннік: апошнія дзве хвіліны палова можа заняць шмат часу, каб гуляць. На працягу ўсёй гульні, гадзіны спыняюцца, калі ёсць няпоўны праход або гулец з мячом выбягае за межы гульнявой пляцоўкі. І гадзіны спыненыя часова, калі ёсць першыя ўніз так, службовыя асобы могуць перамяшчаць ланцужкі на баку поля, якія выкарыстоўваюцца для вымярэння 10 ярдаў. І кожная каманда мае 3 тайм-аўту яны могуць патэлефанаваць на падлогу, каб спыніць гульню на працягу некалькіх хвілін. У апошнія 2 хвіліны, злачынства выкарыстоўвае няпоўны праходзіць і сыходзіць за межы гульнявой пляцоўкі проста спыніць гадзіны. У адрозненне ад прафесійнага футбола, не існуе "дзве хвіліны папярэджанне".

Глядзіце таксама пытанні і адказы і адказы Курта Джонсана для трэнераў для далейшай інфармацыі.